İngilizce, yıllardır öğretilen ama öğrenilemeyen uluslararası bir dildir. İngilizce’nin uluslararası olması özelliği bizim için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Maalesef yıllarca okuyup öğrenemediğimiz için okuldan sonra dili öğrenmeyi ya tamamen bıraktık yada biraz çabalayıp yapamadığımız için yine bıraktık. Ama hangi meslekte olursanız olun İngilizce bilmenin her zaman faydasını görürsünüz.

Tabi şunu unutmayın İngilizce veya başka yabancı dilleri öğrendiğiniz gibi her şey çok güzel olacak diye bir şey yok. Ama zamanı geldiğinde o zaman hayatınızı değiştirebilecek kadar faydasını görürsünüz.

İngilizce’nin Bize Nasıl Bir Faydası Olabilir ?

İngilizce’nin veya diğer yabancı dillerin faydasını saymakla bitiremeyiz ama kabaca 5 maddeye sığdırabiliriz.

    • Çalıştığınız firmanın yurt dışında iş alması durumunda hem dil biliyor olmak hemde bekar olmak sizi ilk seçilecek kişi olmasını sağlar. Tabi şantiyedeki işleri iyi yapıyorsanız. Eğer bide beğenilirseniz bu sefer sizi kimse tutamaz.
    • Autocad, SAP2000 gibi çeşitli mühendislik uygulamalarını dil bildiğiniz için çok daha kolay ve kalıcı olarak öğrenebilirsiniz.
    • Çoğumuzun bildiği üzere çoğu konuda Türkçe kaynakları çok azdır. Bu durumda bilgiye ulaşmanızda çok büyük engeller oluşturmaktadır. Ama İngilizce bilirseniz  bu kolayca aşıp ister Üniversite okurken dersleri geçmek için ister piyasada çalışırken kafanıza takılan bir konuyu öğrenmek için kullanabilirsiniz. Bu arada öğrenci kardeşlerimize bir tavsiye hocaların çoğu sınavlardaki soruları yabancı kaynaklardan alır.
    • Şantiyede çalışmak istemediniz dediniz ki ben Akademisyen olacağım daha mutlu olacağım. O zaman sizden, önce belirli bir YDS puanı isterler. Eğer İngilizce bilirseniz YDS’yi bir dezavantajdan bir avantaja dönüştürebilirsiniz.
    • Son olarak oldu ki kimse sizi işi almadı mühendislik diplomasını kullanmanıza izin vermediler işte o zamanda derin bir araştırmayla yabancı dil bilmenin getireceği iş imkanlarını kullanabilirsiniz.

Kısacası İngilizce veya Yabancı bilmek sizin için altın bir bileziktir. Eğer kolunuzda durursa güzel durur ve dikkat çeker. Zamanı geldiğinde de kullanırsınız ve sizi zor durumlardan kurtarır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz